1. Ranga turniej闚
W celu ustalenia zasad klasyfikacji KTT wprowadza si nast瘼uj帷e rangi turniej闚.

ranga turnieju-tabela

Opis; gwiazdka - ranga zostanie nadana przez K這dzkie Towarzystwo Tenisowe.

W przypadku stwierdzenia uchybie regulaminowych, KTT mo瞠 podj望 decyzj o obni瞠niu rangi turnieju lub jego nie sklasyfikowaniu.

2. Klasyfikacja turniejowa - indywidualna
Klasyfikacja obejmuje gr pojedyncz i jest sporz康zana wsp鏊nie dla wszystkich zawodnik闚.

3. W ramach Kalendarza KTT turnieje mog by grupowane w oddzielne cykle, ko鎍z帷e si turniejami Masters. Mog si one pos逝giwa dodatkow, odr瑿n od KTT punktacj dla w豉snych potrzeb.

4. O kolejno軼i zawodnik闚 na li軼ie klasyfikacyjnej KTT, decyduje suma punkt闚 zdobytych w turniejach.
W przypadku jednakowej sumy punkt闚 o kolejno軼i na li軼ie decyduje:
- wi瘯sza suma punkt闚 zdobytych w turniejach wy窺zej rangi;
- mniejsza liczba rozegranych turniej闚.

6. Za zaj璚ie poszczeg鏊nych miejsc w turniejach zawodnicy otrzymuj punkty zgodnie z zamieszczon poni瞠j tabel. W grze podw鎩nej i mieszanej zawodnicy otrzymuj po 50% punkt闚.

PUNKTACJA TURNIEJ紟 KTT.

punktacja-tabela

Zasady ustalania kolejno軼i w grupach:

I. liczba zwyci瘰tw

II. w przypadku, gdy 2 zawodnik闚 ma tak sam liczb zwyci瘰tw, o kolejno軼i decyduje wynik ich bezpo鈔edniego pojedynku

III. w przypadku, gdy trzech lub wi璚ej zawodnik闚 ma tak sam liczb zwyci瘰tw, o kolejno軼i decyduje:
a) wi瘯sza r騜nica set闚 wygranych od przegranych (we wszystkich rozegranych meczach) - je瞠li procedura ta doprowadzi do wyeliminowania przynajmniej jednego zawodnika, nale篡 wr鏂i do punktu II

b) wi瘯sza r騜nica gem闚 wygranych od przegranych (we wszystkich rozegranych meczach) - je瞠li procedura ta doprowadzi do wyeliminowania przynajmniej jednego zawodnika, nale篡 wr鏂i do punktu II

IV. przez losowanie

UWAGA 1: je瞠li jakikolwiek mecz zosta przerwany i niedoko鎍zony z powodu kontuzji itp., zapisany zostanie wynik sko鎍zony, np. zawodnik A prowadzi z zawodnikiem B 6-3 2-0 gdy zawodnik A doznaje kontuzji i nie jest w stanie doko鎍zy meczu; wynik zapisuje si jako 3-6 6-2 6-0 dla zawodnika B;

UWAGA 2: w przypadku, kiedy zawodnik(cy) nie mo瞠 kontynuowa gry w grupach, jego nierozegrane mecze zalicza si jako walkowery (6/0,6/0) dla przeciwnika.

UWAGA 3: w przypadku, gdy zamiast trzeciego seta rozgrywany jest tiebreak lub super tiebreak, przy ustalaniu kolejno軼i, tiebreak ten traktowany jest jako jeden set w przypadku liczenia set闚 i nie jest brany pod uwag w przypadku liczenia gem闚.

UWAGA 4: w przypadku niedoko鎍zenia turnieju z powod闚 innych ni regulaminowe zawodnik nie otrzymuje punkt闚 do klasyfikacji.

9. Przepisy og鏊ne klasyfikacji
a) turnieje nie spe軟iaj帷e warunk闚 niniejszego regulaminu turniejowego KTT, nie b璠 zaliczane do klasyfikacji;