Zapomniane has這?
Wy郵emy nowe, kliknij TUTAJ.

Przepisy szczeg鏊ne dotycz帷e organizacji turnieju.

IV.1. Zg這szenia do turnieju.
Zg這szenia zawodnik闚 do turniej闚 musz by dokonywane w terminie ustalonym przez organizatora. Zwyczajowo zapisy przyjmowane s przez organizatora w dniu rozpocz璚ia turnieju lub wpisanie si na list zawodnik闚 w dniu poprzedzaj帷ym turniej w siedzibie K這dzkiego Towarzystwa Tenisowego.

IV.2. Losowanie turnieju g堯wnego.
1. Wa積o嗆 i termin losowania.
Losowanie turnieju prowadzi s璠zia lub organizator w obecno軼i minimum 2 zawodnik闚 bior帷ych udzia w turnieju, w terminie okre郵onym w komunikacie turniejowym.

2. Liczba rozstawionych w turnieju g堯wnym:

Liczba rozstawionych

4. Zasady rozstawienia:
- turnieje rozgrywane systemem pucharowym:

Zasady rozstawienia

Uwaga: przy dokonywaniu rozstawienia w turniejach organizator (s璠zia) mo瞠 korzysta z listy rankingowej KTT, ale nie jest to obligatoryjne. Zasada rozstawie powinna by podana w komunikacie turniejowym.

5. Procedura losowania.
Po wpisaniu nazwisk zawodnik闚 rozstawionych w odpowiednie miejsca na drabince turniejowej, w przypadku gdy liczba zawodnik闚 nie pokrywa si z liczb miejsc w drabince, nale篡 dopisa wolne losy, w pierwszej kolejno軼i najwy瞠j rozstawionym. Ewentualne dalsze, wolne losy nale篡 rozlosowa r闚nomiernie w tabeli. Nazwiska pozosta造ch zawodnik闚 dopisujemy do tabeli na wylosowane numery planszy. W przypadku rozgrywania eliminacji, po ich zako鎍zeniu, nazwiska zwyci瞛c闚 dolosowuje si na pozostawione miejsca w kolejno軼i od g鏎y do do逝.

IV.3. Rozpocz璚ie turnieju
Turniej uwa瘸 si za rozpocz皻y, w momencie wykonania pierwszego podania w pierwszym punkcie pierwszego meczu turnieju. Mecz uwa瘸 si za rozpocz皻y, w momencie wykonania pierwszego podania w pierwszym punkcie pierwszego meczu.

IV.4. Przebieg gier.
Organizator turnieju ma obowi您ek natychmiast po losowaniu opracowa plan gier, a tak瞠 wywiesi go na tablicy informacyjnej - do wiadomo軼i uczestnik闚 turnieju. Przy planowaniu przebiegu gier nale篡 stosowa nast瘼uj帷e zasady:
• wytypowanie kolejno軼i gier na poszczeg鏊nych kortach;
• dopuszcza si przeniesienie gier zaplanowanych jako ostatnie na danym korcie na inny kort.
• rozpoczynanie od spotka najbardziej cofni皻ych.

Turniej pocieszenia nale篡 rozpocz望 tak szybko, jak b璠zie to mo磧iwe wed逝g harmonogramu nie powoduj帷ego kolizji rozgrywania innych meczy turnieju. Kolejno嗆 gier winna uwzgl璠ni pierwsze雟two turnieju g堯wnego przed turniejem pocieszenia, tzn. w pierwszym dniu powinno si w miar mo磧iwo軼i rozegra 獞ier熠ina造.

IV.5. Czas rozgrzewki.
Czas rozgrzewki przed meczem wynosi 5 minut. W przypadku wznowienia meczu po przerwie, czas rozgrzewki wynosi odpowiednio:
0-15 minut przerwy - bez rozgrzewki
15-30 minut przerwy - 3 minuty rozgrzewki
ponad 30 minut przerwy - 5 minut rozgrzewki

IV.8. Czas przerw
Organizator ustala czas przerwy pomi璠zy kolejnymi meczami gry pojedynczej uwzgl璠niaj帷 poni窺ze regu造:
po rozegraniu meczu do 1 godz. - 30 min
po rozegraniu meczu pow. 1 godz. - 60 min

W turniejach senior闚 (powy瞠j 45 lat) zawodnik zobowi您any jest do rozegrania maksymalnie 3 mecz闚 singlowych lub 5 mecz闚 deblowych dziennie. Wyj徠kowo organizator mo瞠 wprowadzi inne zasady, musi jednak o tym poinformowa wcze郾iej w komunikacie.

IV.10. Zasady punktacji
W celu sprawnego przeprowadzenia turnieju, a w szczeg鏊no軼i w przypadku du瞠j ilo軼i zawodnik闚 ( powy瞠j 32 ) , z造ch warunk闚 atmosferycznych organizator mo瞠 stosowa r騜nego rodzaju sposoby ‘punktacji’ meczu, pod warunkiem wszak瞠, 瞠 informacja o tym zosta豉 przekazana wszystkim uczestnikom turnieju przed rozpocz璚iem kolejnej rundy np.:
- mecze pierwszej rundy, eliminacji , turniej pocieszenia mog by rozgrywane do 7-9 gem闚
- mecze pierwszej rundy, eliminacji , turniej pocieszenia mog by rozgrywane na kortach o innej nawierzchni („sztuczna trawa”)
- mecze mog by rozgrywane od stanu 2:2 w ka盥ym secie, zamiast 3 seta mo積a gra tie-break do 7 lub 10 punkt闚 itp.

Za堯 : W豉sne Darmowe Forum | W豉sn Stron Internetow | Zg這 nadu篡cie